Wystawianie certyfikatu – wiele dokumentów

Aktualizacja: 21 lutego 2023
Jesteś tutaj:
Czas czytania: 2 min.

Ta funkcja pozwala wystawić i wysłać nawet kilkaset certyfikatów za jednym razem. Jedyne czego będziesz potrzebować to zestaw wszystkich danych, które mają się znaleźć na certyfikatach. Najlepiej przygotować dane w Excelu lub arkuszach Google.

Aby wystawić wiele certyfikatów wybierz z menu po lewej stronie przycisk „Wystaw certyfikat” a następnie opcję „Wiele certyfikatów”.

Wybór szablonu

W kolejnym kroku wybierz z listy szablon, na podstawie którego chcesz wystawić certyfikaty i kliknij przycisk „Dalej”.

Wgrywanie danych kursantów

Przygotuj wszystkie dane kursantów w arkuszu kalkulacyjnym, w taki sposób aby:

  • każdy wiersz zawierał dane tylko jednej osoby
  • każda kolumna zawierała dane pojedynczego pola dynamicznego z szablonu

Zaznacz i skopiuj dane, z których chcesz wystawić certyfikaty. Ważne, aby zrobić to nie zaznaczając nagłówków. Interesują nas tylko same dane.

Następnie wróć do Certesto i wklej skopiowane dane w pole na formularzu.

Koniecznie zwróć uwagę na komunikat mówiący o liczbie wierszy i kolumn. Kolumn powinno być co najmniej tyle samo ile różnych pól dynamicznych w szablonie certyfikatu. Liczba wierszy to liczba certyfikatów, które zostaną wystawione.

Kliknij przycisk „Dalej” aby przejść do kolejnego kroku.

Mapowanie danych

W tym kroku musisz przypisać kolumny z wklejonych danych do pól dynamicznych szablonu.

Dla każdego pola dynamicznego wybierz odpowiednią kolumnę z danymi. Wyboru ułatwia podgląd wartości kilku pierwszych elementów danej kolumny.

Przegląd zmapowanych danych

Przewijając ekran niżej znajdziesz tabelę, która umożliwia przegląd wklejonych danych oraz informację o mapowaniu kolumny do danego pola dynamicznego szablonu.

Koniecznie upewnij się, że dane w każdym wierszu dotyczą tej samej osoby, np. sprawdź czy email pasuje do imienia i nazwiska!

Certyfikaty zostaną wystawione na dokładnie takie dane jakie widzisz w tej tabeli. Jeśli w arkuszu z danymi jedna z kolumn była inaczej posortowana (np. email nie pasuje do reszty danych) i w takiej formie dane zostały skopiowane do Certesto, to wszyscy odbiorcy otrzymają certyfikaty z błędnymi danymi.

Możesz też pominąć walidację, jeśli wiesz, że nie wszystkie dane są zgodne z ustawieniami zdefiniowanymi w szablonie certyfikatu. Przykładowo, jeśli w szablonie masz pole dynamiczne z listą miast do wyboru, a chcesz wystawić certyfikaty z miastem spoza tej listy, to musisz wyłączyć walidację.

Po upewnieniu się, że dane są poprawne i zostały prawidłowo zmapowane, kliknij w przycisk „Dalej” aby przejść do ostatniego kroku.

Wystawianie certyfikatów

To ekran podsumowania, na którym widzisz ile certyfikatów zostanie wystawionych.

Opcja „Publikuj certyfikaty” włącza publiczną stronę certyfikatu dla wystawionych dokumentów. Jej zaznaczenie jest konieczne do wysyłki certyfikatów na adresy email.

Gdy wszystko się zgadza, kliknij w przycisk „Zapisz i wystaw”, co spowoduje zapisanie certyfikatów do kolejki do wystawienia.

Na kolejnym ekranie zobaczysz potwierdzenie oraz możesz szybko przejść do wystawiania kolejnej paczki dokumentów.

Kolejka certyfikatów do wystawienia

Dokumenty będą wystawianie w tle. Postęp procesu możesz śledzić na stronie listy certyfikatów.

Po zakończeniu wystawiania certyfikatów z kolejki, komunikat zniknie. To oznacza, że wszystkie certyfikaty z paczki zostały wystawione.

Czy ten artykuł jest pomocny?
Nieprzydatny 1
Wyświetlenia: 68