Jak wystawić kilkaset certyfikatów ukończenia kursu, w mniej niż minutę?

03.02.2022 | Aplikacja

Sprawdź w jaki sposób można przyspieszyć proces generowania i wysyłania mailem np. zaświadczeń o ukończeniu szkolenia dla setek uczestników.

W tym artykule chciałbym przedstawić Ci najnowszą funkcję aplikacji Certesto, dzięki której możesz w kilka chwil, bez udziału kursantów, wygenerować a następnie wysłać setki spersonalizowanych certyfikatów w formacie PDF. Jeśli jeszcze nie znasz aplikacji, to zachęcam do zapoznania się z tym artykułem, gdzie wyjaśniam jak zacząć korzystać z Certesto.

Zakładam, że posiadasz już stworzony szablon certyfikatu wraz z konfiguracją pól dynamicznych, w które będą wstawiane dane uczestników szkolenia. U mnie przykładowy szablon wygląda tak:

Mamy tutaj 4 pola dynamiczne, z czego 2 są uzupełniane automatycznie (Data, Numer) a 2 trzeba podać żeby wystawić certyfikat.

W menu głównym klikam przycisk „Wystaw certyfikat” aby przejść do ekranu ręcznego generowania dokumentów.

Mamy tutaj dwie opcje:

  • Pojedynczy certyfikat, służy do wystawienia certyfikatu dla jednej osoby. Można też użyć tej funkcji aby podejrzeć jak będzie wyglądał gotowy plik PDF z wybranymi danymi kursanta.
  • Wiele certyfikatów, pozwala na wystawienie setek certyfikatów naraz na podstawie danych wczytanych np. z Excela lub arkusza Google.

W moim przypadku chcę użyć drugiej opcji, dlatego w nią klikam. Na kolejnym ekranie muszę wybrać szablon, na podstawie którego będą wystawione certyfikaty. Na liście wyboru widzimy dodatkowo pola, które są konieczne do wypełnienia w danym szablonie.

Po wybraniu interesującego mnie szablonu klikam przycisk „Dalej” i trafiam na ekran importowania danych.

Następnie przechodzę do arkusza kalkulacyjnego, gdzie mam przygotowane dane moich kursantów.

Zaznaczam wszystkie dane a następnie kopiuję i wklejam je do pola tekstowego w Certesto.
Na dole widzimy komunikat wstępnej walidacji danych. Sprawdzana jest liczba wierszy oraz liczba kolumn, która musi być większa lub równa liczbie pól koniecznych do wypełnienia w szablonie. Gdy wszystko jest ok, klikam przycisk „Dalej” i przechodzę do ekranu mapowania danych do pól w szablonie.

Dla każdego z pól w szablonie wybieram kolumnę zawierającą właściwe dane kursanta. Na dole widoczna jest tabela z podglądem wszystkich danych.

Dodaję też mapowanie do adresów email, bo chcę aby certyfikaty po wystawieniu zostały automatycznie wysłane kursantom na skrzynkę pocztową.

Po wykonaniu tych operacji klikam „Dalej” i przechodzę na ekran podsumowania.

Po kliknięciu „Zapisz i wystaw” certyfikaty trafią do kolejki, z której w ciągu kilku minut zostaną pobrane, wystawione a na końcu wysłane do kursantów. W ten sposób możesz w kilka chwil wystawić setki spersonalizowanych certyfikatów lub zaświadczeń o ukończonym szkoleniu.

t

Chesz skorzystać z Certesto? Załóż darmowe konto. Bez płatności i podpinania karty. Wystarczy adres email.

Najnowsze artykuły

O nas

Certesto

Certesto

Aplikacja do automatycznego wystawiania spersonalizowanych certyfikatów i dyplomów.

Dokumenty wystawione w Certesto są unikalne i w łatwy sposób można zweryfikować ich autentyczność – dowiedz się więcej.