Autoryzacje – podstawowe informacje

Aktualizacja: 30 sierpnia 2023
Jesteś tutaj:
Czas czytania: 1 min.

Do czego służą autoryzacje?

Autoryzacje służą do zdefiniowania listy dozwolonych adresów email, które są uprawnione do wystawienia certyfikatu z danego szablonu. Są używane w przypadku wystawiania certyfikatów przez kursantów, za pomocą linka.

Opcja „Tylko autoryzowani kursanci”

Gdy dany szablon ma wyłączoną opcję „Tylko autoryzowani kursanci”, to każda osoba mająca link, może wystawić certyfikat z tego szablonu. Aby zapobiec generowaniu dokumentów przez nieuprawnione osoby, zaznacz odpowiednią opcję w ustawieniach szablonu certyfikatu

W takim przypadku, na stronie wystawiania certyfikatu pojawi się dodatkowe pole z wymaganym adresem email.

Przy próbie podania adresu email, którego nie ma na liście autoryzacji, wystąpi błąd i certyfikat nie zostanie wystawiony.

Lista autoryzacji

Lista autoryzacji dostępna jest po wybraniu z menu głównego pozycji „Autoryzacje”. Za każdym razem po wystawieniu certyfikatu, dany adres email znika z listy autoryzacji. Zabezpiecza to przed opcją wielokrotnego generowania dokumentów podając ten sam adres email.

Jeśli chcesz, aby dany adres był uprawniony do wystawienia kilku certyfikatów, możesz dodać go do listy autoryzacji wielokrotnie.

Indywidualny link do autoryzacji

Każda autoryzacja ma przypisany indywidualny link, po wejściu na który można wystawić certyfikat powiązany z tą autoryzacją bez konieczności podawania i potwierdzanie adresu email. Link zawiera unikalny token, który identyfikuje daną autoryzację.

Jest to przydatna opcja jeśli chcesz komuś wysłać indywidualnego linka do wystawienia certyfikatu.

Czy ten artykuł jest pomocny?
Nieprzydatny 0
Wyświetlenia: 79