Nowości w polach dynamicznych

16.12.2021 | Aplikacja

Wdrożyliśmy automatycznie wypełniane pola z datą wystawienia oraz numerem certyfikatu. Dodaliśmy też nowy typ: "Data" umożliwiający wybieranie daty z kalendarza podczas wystawiania certyfikatu.

Automatyzacja oraz uproszczenie procesu wystawiania certyfikatu to cele, które przyświecały najnowszym zmianom w aplikacji. Żeby zaspokoić potrzeby, które zgłaszali nasi klienci, znacząco rozszerzyliśmy opcje konfiguracji pól dynamicznych. Od teraz dostępnych jest więcej typów pól a część z nich jest wypełniana automatycznie.

Pole tekstowe

Dodaliśmy opcję walidacji wprowadzonych danych. Możesz zdefiniować wyrażenie regex, do którego musi pasować wprowadzony tekst. Dzięki temu możesz np. wymusić podanie danych w określonym formacie. Więcej o regexach znajdziesz w artykule: https://bulldogjob.pl/news/746-samouczek-regex-sciagawka-z-przykladami.

Data

Nowy typ pola, który umożliwia wprowadzanie daty za pomocą wygodnego kalendarza. W opcjach możesz zmienić format, w którym data zostanie wstawiona do certyfikatu.

Użycie tego typu zamiast „Pola tekstowego” pozwala na uzyskanie jednolitego wyglądu dat we wszystkich certyfikatach. Dodatkowo ułatwia kursantom wprowadzenie danych, bo nie muszą się zastanawiać, w jakim formacie powinni wpisać datę – po prostu wybierają ją z kalendarza.

Data wystawienia certyfikatu (auto)

To jedno z pól automatycznych, których nie trzeba wypełniać podczas wystawiania certyfikatu. W opcjach, tak jak w przypadku daty podawanej przez kursanta, można wybrać format, w którym wartość zostanie wstawiona do pliku.

Numer (auto)

Drugie do wyboru pole automatyczne – zawiera numer certyfikatu. Numer zwiększa się automatycznie z każdym wystawionym certyfikatem.

Odpowiednio przygotowany szablon pozwala tworzyć kolejne numery certyfikatów np. z określonym prefiksem:

Przykładowy wystawiony certyfikat z numerem może wyglądać tak:

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany znacząco wpłyną na uproszczenie procesu wystawiania certyfikatów przez kursantów oraz pozwolą na większą kontrolę poprawności wpisywanych danych. Dzięki temu wartość i jakość dokumentów generowanych w Certesto wzrośnie jeszcze bardziej.

Chesz skorzystać z Certesto? Załóż darmowe konto. Bez płatności i podpinania karty. Wystarczy adres email.

Najnowsze artykuły

O nas

Certesto

Certesto

Aplikacja do automatycznego wystawiania spersonalizowanych certyfikatów i dyplomów.

Dokumenty wystawione w Certesto są unikalne i w łatwy sposób można zweryfikować ich autentyczność – dowiedz się więcej.