Potwierdzenie autentyczności certyfikatu

03.12.2021 | Aplikacja

Wprowadziliśmy weryfikację certyfikatów wystawionych w Certesto. Wystarczy wgrać plik PDF z certyfikatem na specjalnej stronie aby potwierdzić jego autentyczność. Zyskujesz gwarancję, że każdy certyfikat wystawiony za pomocą aplikacji jest unikalny i nikt nie wykona jego kopii np. z innymi danymi.

Każdy certyfikat wystawiony w Certesto zawiera unikalny identyfikator, który umożliwia weryfikację autentyczności pliku oraz zawartych w nim danych. Jakakolwiek edycja oryginalnego pliku PDF spowoduje, że weryfikacja nie będzie pozytywna. Dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że certyfikaty wygenerowane w Certesto są autentyczne, zawierają niezmienione dane oraz nie jest możliwe stworzenie autoryzowanego certyfikatu na inne dane.

Dodatkowo dodaliśmy opcję dołączania do każdego certyfikatu informacji o jego autentyczności. Podnosi to wartość samego certyfikatu ponieważ daje możliwość potwierdzenia wszystkich informacji zawartych w dokumencie. Możesz włączyć tę opcję w ustawieniach szablonu:

UWAGA! Wprowadziliśmy funkcję „strony certyfikatu”, która zastąpiła dotychczasowy mechanizm weryfikacji. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem: Jak za darmo promować swoje kursy dzięki Certesto?

Gdy to zrobisz, dodamy w pliku PDF nową stronę zawierającą informacje o autentyczności wystawionego certyfikatu:

Certyfikat może zostać zweryfikowany po wejściu na stronę: https://verify.certesto.com, gdzie należy wgrać plik PDF a następnie kliknąć przycisk „Weryfikuj”:

t

Chesz skorzystać z Certesto? Załóż darmowe konto. Bez płatności i podpinania karty. Wystarczy adres email.

Najnowsze artykuły

O nas

Certesto

Certesto

Aplikacja do automatycznego wystawiania spersonalizowanych certyfikatów i dyplomów.

Dokumenty wystawione w Certesto są unikalne i w łatwy sposób można zweryfikować ich autentyczność – dowiedz się więcej.