Jak korzystać z szablonów certyfikatów?

Aktualizacja: 19 lutego 2024
Jesteś tutaj:
Czas czytania: 1 min.

Bardzo ważne jest aby, zrozumieć sposób działania szablonów i korzystać z nich zgodnie z założeniami aplikacji.

Czym jest szablon certyfikatu?

Szablon certyfikatu to wzór, na podstawie którego Certesto wystawiać będzie spersonalizowane certyfikaty. Najważniejsze o czym należy pamiętać, to aby nie umieszczać w szablonie danych specyficznych dla pojedynczego certyfikatu np. imię i nazwisko kursanta, data wystawienia, numer itp.

Plik PDF z szablonem graficznym

Dla każdego szablonu certyfikatu w Certesto musisz przygotować plik PDF z ogólnym układem certyfikatu. Pamiętaj, aby w takim pliku, nie wstawiać danych kursanta. Zostaw te miejsca po prostu puste – uzupełnisz je później używając pól dynamicznych.

Plik szablonu możesz przygotować w dowolnym programie graficznym. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj np. Canva, do której twórcy przygotowali setki przykładowych certyfikatów. Kliknij tutaj aby przejrzeć bibliotekę Canvy.

Pola dynamiczne

Wszystkie dane, które dla każdego certyfikatu są inne, powinny być zdefiniowane jako pola dynamiczne. Dzięki temu każdy szablon certyfikatu wystarczy przygotować tylko raz i nie trzeba go później w ogóle edytować.

Pola dynamiczne wstawisz, umieścisz w odpowiednim miejscu i skonfigurujesz w edycji szablonu w aplikacji Certesto:

Wypełnienie pól następuje podczas wystawiania certyfikatu. W przypadku wystawiania certyfikatu za pomocą linka, kursant sam podaje wszystkie niezbędne informacje. Gdy używasz opcji wystawiania z panelu, także musisz podać dane, które zostaną wstawione w miejsce pól dynamicznych.

Numeracja

Każdy szablon certyfikatu ma swoją osobną numerację. Kolejny numery są nadawane automatycznie z każdym wystawionym certyfikatem. Domyślnym formatem jest po prostu kolejny numer, ale jeśli chcesz, możesz zdefiniować własny format w ustawieniach szablonu:

Język

W ustawieniach szablonu można wybrać język, który będzie użyty na stronie certyfikatu, w mailach, potwierdzeniu autentyczności itp. Wygenerowany certyfikat będzie zawierał dane wystawcy odpowiadające wybranemu językowi szablonu. Dzięki temu, możesz wystawiać w pełni przetłumaczone certyfikaty np. w angielskiej wersji językowej.

Czy ten artykuł jest pomocny?
Nieprzydatny 0
Wyświetlenia: 121